logo_interquality
Zaregistrovat se | | 18. října 2019 |
  Hledat
ČLÁNKY, RECENZE KNIH
Články
Autor: Ing. Ivan Miller
Kurzy, kde se jako účastníci setkávají zkušení odborníci z celého světa jsou vždy zajímavou platformou pro výměnu zkušeností. Ani kurz Six Sigma Master Black Belt v Birminghamu, ze kterého jsem se nedávno vrátil, nebyl výjimkou.
  Celý článek ...

Takový byl název našeho příspěvku na konferenci „Mezioborové aspekty zavádění IT“, pořádané nadací T-SOFT ETERNITY spolu s partnery Telefónica 02, Interquality, Rowan Legal, Expertní skupina Callisto a T-Soft dne 30.9.2010.   Celý článek ...

Autor: Ing. Ivan Miller
vedoucí konzultant a partner
INTERQUALITY, spol. s r.o.
Publikováno v časopise HR forum, prosinec 2007

Často se setkáváme s názorem, že Six Sigma je metodika nebo soubor nějakých nástrojů, kterými lze řešit problémy nebo zlepšovat procesy. V podnicích, kde Six Sigma úspěšně implementovali a mají z toho výrazný prospěch vám ale spíše řeknou, že se jedná o široce založenou iniciativu, která se dotýká života všech zaměstnanců a která výrazným způsobem formuje i podnikovou kulturu.
Možná jste ale zaslechli slova Six Sigma v jiném kontextu. Tento pojem může vyjadřovat i úroveň kvality procesů, kdy na milion příležitostí vznikne v průměru jen 3,4 chyb.
  Celý článek ...

Nejnovější publikace z oblasti Six Sigma – jedinečná pomůcka pro všechny, kdo chtějí systematicky zlepšovat procesy ve službách i ve výrobě, stručná a přehledná. Autor v ní uplatňuje své zkušenosti z patnácti let poradenské i lektorské praxe v nejrůznějších oblastech podnikání – od bank až po cementárny, od dodavatelů automobilového průmyslu po výrobce trvanlivého pečiva.

  Celý článek ...

Thomas McCarty, Lorraine Daniels, Michael Bremer, Praveen Gupta

The Six Sigma Black Belt Handbook (Six SIGMA Operational Methods)
McGraw-Hill Professional, 2004

  Celý článek ...

Autor: Ivan Miller

Co je to Six Sigma?

Často se setkáváme s názorem, že Six Sigma je metodika nebo soubor nějakých nástrojů, kterými lze řešit problémy nebo zlepšovat procesy. V podnicích, kde Six Sigma úspěšně implementovali a mají z toho výrazný prospěch vám ale spíše řeknou, že se jedná o široce založenou iniciativu, která se dotýká života všech zaměstnanců a která výrazným způsobem formuje i podnikovou kulturu.

  Celý článek ...

Autor: Ivan Miller

Nedávno se v americkém časopise Quality Progress objevila reklama, na kterou nejsme zvyklí, totiž reklama srovnávací. Na celostránkové fotografii byly vedle sebe dvě plechovky, jaké zná každý Američan z polévek Heinz či Campbell. Na jedné z nich bylo napsáno Six Sigma, na druhé také. Jen název výrobce se lišil. Jedna plechovka (alespoň tak to tvrdili v reklamě) obsahovala to pravé, originální a jedině účinné Six Sigma, v té druhé byl jen nechutný plagiát, uvařený narychlo z podřadných surovin.
Od té doby se strhla lavina zájmu o obsah těch plechovek. Asi v nich bude něco důležitého.

  Celý článek ...

Autor: Ivan Miller

Combining Six Sigma Quality with Lean Speed

„Kniha ukazuje, jak se metody Six Sigma a Lean vzájemně doplňují a posilují. Kniha rovněž poskytuje podrobný plán implementace, abyste mohli významných výsledků dosáhnout už za jediný rok“.

  Celý článek ...

Autor: Ivan Miller

O iniciativě Six Sigma se toho dá říci mnoho. Je bezesporu úspěšná, je založená na týmové práci, opírá se o analýzu dat… a také je plná záhad. Jednou z takových záhad je udělování různobarevných pásů jejím účastníkům, jinou záhadou je samotný název Six Sigma.

  Celý článek ...

Autor: Ivan Miller

Požadavky na kvalifikaci Black Belt nejsou závazně stanoveny nějakou normou či předpisem a proto se u hotových Black Beltů můžeme setkat s velice širokou škálou znalostí i praktických dovedností. To může samozřejmě komplikovat situaci společnostem, které chtějí do svých řad získat už „hotové“ Black Belty a tím urychlit implementaci Six Sigma. V takových případech je asi nejrozumnější nechat si společně s certifikátem předložit i stručný popis projektů, kterých se dotyčný uchazeč účastnil v období výcviku i po něm.

 

  Celý článek ...